Çamur içinde Akra Gran Fondo 2019 | Asla Durma Vlog496

Yaklaşık 700 bisikletçinin pedal bastığı AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum’un uzun parkur birincisi İsmail Çavuşoğlu, kısa parkur birincisi ise Ahmet Can Aslan oldu

AKRA GRAN FONDO ANTALYA POWERED BY AG TOHUM, ANTALYALILARA KEYİFLİ BİR PAZAR GÜNÜ YAŞATTI

Argeus Travel & Events ile Yedi İletişim tarafından Antalyalılara bisiklet festivali yaşatmak amacıyla düzenlenen amatör yol bisikleti yarışı AKRA Gran Fondo Antalya Antalya, Akra-Barut Hotels ana sponsorluğunda ikinci kez düzenlendi. Bu yıl AG Tohum’un co-sponsoru olduğu, 92 kilometrelik uzun ve 61 kilometrelik kısa parkur olmak üzere iki farklı kategoride gerçekleştirilen yarışın uzun parkur birincisi İsmail Çavuşoğlu, kısa parkur birincisi ise Ahmet Can Aslan oldu. Geçmişte iki kez İtalya Bisiklet Turu’nu kazanan ve döneminin en önemli genel klasman bisikletçilerinden biri olan Gilberto Simoni de AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum’da bisikletçilere eşlik etti. Organizasyon kapsamında gerçekleştirilen “Eserler Ait Olduğu Topraklarda Güzeldir Farkındalık Sürüşü” de Antalya’da ilklerin yaşanmasını sağladı.

AKRA Hotels yanındaki Erdal İnönü Parkı önünden başlayan AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum, hem Antalyalılara hem de bisikletçilere keyifli bir Pazar günü yaşattı.

Yaklaşık 700 bisikletçinin mücadele ettiği uzun ve kısa parkurun ilk üç sırası ise şu şekilde oldu:

Uzun Parkur Erkekler İlk 3:

1. İsmail Çavuşoğlu (Fiberli Antalyaspor – 2 saat 24 dakika 48 saniye)

2. Nurullah Çayboylu (Bireysel – 2 saat 37 dakika 33 saniye 3 salise)

3. Utku Kutlu (Bireysel – 2 saat 37 dakika 33 saniye 4 salise)

Uzun Parkur Kadınlar İlk 3:

1. Buse Aygün (Barış Cycling Team – 2 saat 41 dakika 38 saniye)

2. Esin Yılmaz (Bireysel – 2 saat 57 dakika 21 saniye)

3. Cemile Aksu (FTA Bisiklet – 3 saat 6 dakika 56 saniye)

Kısa Parkur Erkekler İlk 3:

1. Ahmet Can Aslan (Zone-B – 1 saat 34 dakika 55 saniye)

2. Mustafa Şirin (Shimano – 1 saat 35 dakika)

3. Mustafa Yıldız (Bolu Belediye Bisiklet Spor Kulübü – 1 saat 35 dakika 1 saniye)

Kısa Parkur Kadınlar İlk 3:

1. Sera Sayar (Marathonist – 1 saat 44 dakika 57 saniye)

2. Buşrah Bayraktar (Leftright Multisport – 1 saat 46 dakika 54 saniye)

3. Abide Çamlıbel (Hi-Ride Spor Kulübü – 1 saat 50 dakika 45 saniye)

Gilberto Simoni de AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum’da pedal bastı

Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetmelikleri’ne göre düzenlenen AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum’da dünyanın farklı noktalarından bisikletçiler yer aldı.

Organizasyona Türk bisikletçilerin yanı sıra Kanada, Danimarka, Rusya, İngiltere, Slovenya, Ukrayna, Amerika Birleşik Devletleri, Belçika, Kazakistan, Azerbaycan, İsviçre, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Irak ve Sri Lanka gibi ülkelerden yabancı sporcular da katıldı.

Geçmişte iki kez İtalya Bisiklet Turu’nu kazanan ve döneminin en önemli genel klasman bisikletçilerinden biri olan Gilberto Simoni de AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum’da pedal bastı.

Antalyalılar “Eserler Ait Olduğu Topraklarda Güzeldir Farkındalık Sürüşü”ne büyük ilgi gösterdi

Öğrencilerin yanı sıra organizasyon ekipleri, kamu kuruluşlarından temsilciler, sponsor marka yetkilileri ve sivil toplum kuruluşu üyelerinin katıldığı “Eserler Ait Olduğu Topraklarda Güzeldir Farkındalık Sürüşü”ne Antalyalılar da büyük ilgi gösterdi.

Farkındalık Sürüşü’ne Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal ve Antalya Tanıtım Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Yeliz Gül Ege de katıldı.

TerraCity AVM önünden başlayan ve Antalya Kadın Müzesi öncülüğünde hayata geçirilen proje ile ülkemizin tarihi eser zenginliği ve bu eserlerin korunmasının önemine vurgu yapıldı.

Yarış Etkinlik Alanı’nda eğlenceli etkinlikler düzenlendi

Erdal İnönü Parkı’nda kurulan AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum Etkinlik Alanı da Antalyalıları ve yarışçıları çok mutlu etti.

Organizasyon sponsorlarının stantlarıyla renk ve eğlence kattığı Yarış Etkinlik Alanı’nda ziyaretçilerin bisiklet branşıyla ilgili teknik bilgiler alacağı stantlar da yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir