Kolajen nedir? Kolajenin sporculara faydaları nelerdir? / Reneva Life

https://www.renevalife.com/
%15 indirim kodu: Asladurma15

Kolajen, birbirinin üzerine sarılmış üç aminoasit zincirinden oluşan büyük moleküllü yapısal bir proteindir. Ağırlıkla prolin, glisin ve hidroksiprolin aminoasitlerinin oluşturduğu esnek ve güçlü bir yapıya sahip olan kolajen yapıştırıcı özelliği ile cilt bütünlüğünüzü sağlar ve vücudunuzu güçlendirir. Tendonlar, bağlar, kıkırdak ve kemikler dahil tüm bağ dokularınızın bütünlüğünü, esnekliğini ve cilt yenilenmesini sağlayan kolajen temel proteindir ve vücudumuzdaki proteinlerin yaklaşık %30’unu oluşturur.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.renevalife.com/

KOLAJEN PEPTİT VÜCUTTA NASIL ÇALIŞIR?
Kolajen peptit emilimi; **Kolajen peptitleri sindirim kanalından geçerken modifiye edilir. Özellikle kolajene özgü amino asit hidroksiprolin, di ve tripeptidlerin ortaya çıkmasına neden olan hidrolize dirençli peptit bağları oluşturur. Bu peptitler bağırsak duvarı boyunca kan dolaşımına emilir ve doğrudan hedef hücreye bir mesajlaşma işlevi uygular.
YAŞLANINCA NE OLUYOR?
Yıllar geçtikçe vücudumuz daha az kolajen üretmeye başlar. Kolajen kaybı doğal bir süreçtir, ancak güneş ışınlarına maruz kalma, kirlilik ve yaşam tarzı seçimleri gibi diğer faktörler erken veya daha yoğun yaşlanma belirtilerine yol açabilir. Kolajen çok önemli olduğundan, kolajen kaybetmek birçok yönden vücudu etkiler. Reneva Collagen Protein yüksek Kolajen içeriği, kaliteli hammadde kullanımı ve geniş ürün çeşitliliği ile hayatın bir parçası haline geliyor.
SPOR VE KOLAJENİN ÖNEMİ
Aktif spor yapmak, sporu hayatın bir parçası haline getirebilmek için vücudumuzu güç ve kas kütlesi açısından iyi durumda tutmalıyız. Eşsiz bir amino asit profili ile kolajen peptidleri, yüksek protein, amino asitler; glisin, hidroksiprolin, prolin, alanin ve arginin içerir. Bu da kas kütlesinin artışına ve kas kütlesinin korunmasına katkı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir