Spor filmleri – Triatlon, koşu, Bisiklet konulu 10 film

1. 100 metre
Ms hastalığına yakalanan Ramón Arroyo, triatlona katılmaya karar verir.
Türkçe dublaj youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=jE3_07kmC3Q

2 Breaking the Limits
Uyuşturucu bağımlısı Jerzy Gorski (Jakub Gierszał), iyice batağa saplanıp sağlığını kaybetmeye başlayınca bir rehabilitasyon tesisine alınır. Burada zamanla triatlona doğal bir yeteneği olduğu fark edilen Jerzy, zamanla şampiyon bir Ironman sporcusu haline gelecektir.

3 Naim Süleymanoglu – Cep Herkülü – Netflix

Bu çığlıklarla büyüdük. o zamanlar tam anlamıyodum olayları. Haberlerde görüyorduk bulgaristanda yaşanan zulmleri. bu filmle hepsini hatırladım ve bu cep herkülünün ne kadar güzel bir insan oldugunu bir kez daha gördüm.

https://www.netflix.com/watch/81211878?trackId=13752289

4 Zafere Hücum

Zafere Hücum, iki yarışçı arasındaki rekabeti konu ediyor. 1976 yılında gerçekleşen Alman Grand Prix yarışında Niki Lauda’nın kullandığı Ferrari ikinci round’un sonunda yaşadığı bir sorun nedeniyle yarış dışı kalır ve birincilik ezeli rakibi James Hunt’a gider. Bu kaza sonrasında Lauda yaralanır; aradan geçen altı haftanın ardından olağan hırsı ve öfkesiyle pistlere geri döner

https://www.netflix.com/watch/70253165?trackId=13752289

5 Zafer Yolu / Seabiscuit

Evsiz bir jokey. kocaman bir jokey. bir milyoner, bir kovboy ve Seabiscuit adında ufacık bir at. 1020 lerde efsaneye dönüşen bir öykü. gerçek bir öykü ve bir attan bu kadar ilham alabilirsiniz. 4-5 kere izlemişimdir bu filmi. belki de bu at sevgisi oradan geliyor.

6 RACE – Rüzgarın oğlu
Jessi Owens ın öyküsü
Dünyanın en büyük atletlerinden olan , 1936 yılında Berlin Olimpik Oyunları’nda 4 adet altın madalya kazanan atlet Jesse Owens’ın hayatına odaklanıyor. Tarihin en iyi atleti olmak için çıktığı yolda efsanevi bir yıldız olan ve 1936 Olimpiyatları’nda Adolf Hitler’in Ari üstünlüğü görüşüne karşı mücadele ederek dünya sahnesine çıkan Jesse Owens’ın gerçek ve etkileyici hikayesine tanık oluyoruz.

7 Moviestar team 2019
Bu film değil. harika bir dizi belgesel. Oyuncular tamamen gerçek. Moviestar takımının 2019 yılında yaşadıkları. Valverde den mikel landaya kintana.. hep tanıdık isimlerin oldugu bu seride kendisini tam bir bisiklet takımının içinde hissedeceksiniz. trainerda dikkatli izleyin bazen ayağa kalkıp temponuz bozula biliniyor.
https://www.netflix.com/watch/81209271

8 Icarus (2017)

Icarus son yıllara damgasını vuran spor belgesellerinin başında geliyor. Kendisi bir bisikletçi olan Bryan Fogel’ın amatör bir yarışı kazanmak için yakalanmadan doping yapmayı denemek istemesiyle doğan fikir, ilk haliyle bile yeterince ilgi çekiciyken bambaşka noktalara uzanıyor.
Fogel’in doping yapmak için Rus doktor Grigory Rodchenkov’dan yardım almaya başlamasıyla belgeselin akışı da değişiyor. Zira Rodchenkov, Rusya’nın devlet destekli doping politikasının beyin takımından. Rodchenkov’un ülkesinden kaçarak doping itirafçısı olmasına ve çok daha fazlasına değinen belgeseli hâlâ izlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz.
NETFLIX: https://www.netflix.com/watch/80168079

9 Dikey Limit

Dünyanın en tehlikeli doruk noktalarından biri olan K2’de mahsur kalan kardeşini ve onun arkadaşlarını kurtarmak üzere dünyanın en dehşetli yolculuklarından birine çıkmak üzeredir.
Dağcılıktaki o ip kesme olayı .. büyük sıkıntılı bir film.

https://www.youtube.com/watch?v=hW_eExeRiXA

10 The Last Dance
Basketbolun en büyüğü Michael Jordan ve Chicago bulls un hikayesi

https://www.netflix.com/watch/80203144

BONUS START YOUR IMPOSSIBLE
http://www.mobilsenozgursun.com

✩ Sponsorluk ve Proje İşbirlikleri için: fatih@asladurma.com

Kullandığım Araba : Toyota CHR Hybrid
Kullandığım Ana Kamera: Olympus OM-D E-M1 Mark II
Kullandığım Lens: Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100mm 1:4 IS Pro Lens /17mm 1.2 Pro
Aksiyon Kamerası: Gopro Hero 9 Black
Kullandığım Saat: Suunto 9
Bisikletim: Trek Madone 9.9 Project One http://bit.ly/2gi0ksy
Koştuğum Trail Ayakkabı: Salomon S/lab Sense Ultra 2
Koştuğum Yol Ayakkabısı: Salomon Sonic 3 Balanced
Kullandığım tabanlık Footbalance

—————————————————————————————
✩ ABONE OLMAYI UNUTMA: https://www.youtube.com/channel/UC_aTJV1Wrjd78tntlVIrhKQ?sub_confirmation=1

LİNKLER

✩ STRAVA : https://www.strava.com/athletes/6998123

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir