FTP TESTİ CANLI YAYINDA

Bisikletçilerin en sevmediği test olan ve tüm antrenman sezonunu ilgilendiren FTP testimi Canlı yayında yapıyorum. Zwift üzerinde yapacağım ve 45 dakika sürecek bu testte bana eşlik etmek ister misin?

İşlevsel Eşik gücünüzü (FTP) bilmeniz; antrenman bölgelerinizi tespit etmenize, antrenmanlarınızı doğru yapmaya ve seviye yükseltmeyi ölçümleyebilmek için büyük önem taşımaktadır.

Verimli ve doğru antrenmanlar yapmak için; antrenman nabız bölgelerinizi doğru tespit etmenizin çok önemli olduğunu ve bunun için de FTP durumunuzu ölçmeniz gerektiğini belirtmek istiyorum. Profesyonel bisikletçilikte FTP seviyeleri büyük önem taşımaktadır. Fakat bisiklet performansındaki rolünü anlamamıza yaraması için, bisikletçinin kilosuyla ilişkilendirmemiz gerekiyor.

Güç-ağırlık oranı, kilogram başına watt (w/kg) şeklinde ifade ediyoruz. Tırmanış yapan bir bisikletçinin hızını tespit etmede güç-ağırlık oranı en önemli faktördür. (Aerodinamik pozisyon, lastik yuvarlanma direnci, rüzgar durumu ve bir çok elde olmayan nedenler de elbette tahminlere etki eder…)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir