En zayıf bölgelerim. Pt Akademi Risk analizi

Sezon öncesi Pt Akademi’de her sporcunun yapması gereken, zayıf ve yaralanmaya yatkın bölgelerinin tespit edilmesini sağlayan “Yaralanma Risk Analizini” yaptık. yaklaşık 1 Buçuk saat süren bu testte her bölgenin güçleri ölçülüyor. Aynı zamanda denge ve dayanıklılık için de bir dizi testler mevcut. Bunların sonucunda da sporcuya bir rapor sunuluyor.
Bu raporda zayıf ve yaralanmaya yatkın bölgeleri, bunları nasıl geliştireceğimize yönelik de bir dizi antrenman programı çıkıyor. Bu programda haraketler videolarla desteklendiğinden geri kalanını evde de yapabiliyorsunuz. Benim sağ kolumda büyük bir sorun çıktı. Meslek hastalığı diyelim. Detaylar videoda 🙂

Yaralanma Risk Analizi
Ghent Üniversitesi ve Vrije Universiteit Brussel (VUB) tarafından kurulan bir Belçika şirketi HYLYGHT-SpartaNova ile sporcunun yaralanmasının önlenmesi, rehabilitasyon protokollerinin takibi ve testlemesi, sporcuların eğitimi ve gelişimlerinin takip edilmesi ile ilgili mevcut en iyi kanıtları alarak ve bunları uzman uygulayıcılar için profesyonel bir çevrimiçi araç haline getirerek spor bilimini hayata geçiriyoruz.
Bilim ve saha içi uzman partnerleri sayesinde HYLYGHT-SpartaNova, güncel araştırmalardan ve testlemelerden gelen bilgileri sisteme entegre ediyor ve bu durum yazılımı sürekli olarak güncellemeye olanak sunuyor.
HYLYGHT-SpartaNova fizyoterapi ve spor tıbbında, her yaş ve düzeydeki atletin yaralanmalarının önlemesi, kanıta dayalı tarama-testleme ve performans gelişimin takip edilmesi üzerine inşa edilmiş yeni bir konsept sunuyor. Birçok ülkede artan sayıda HYLYGHT-SpartaNova kullanan profesyonel ve saha içi uzman, HYLYGHT-SpartaNova’yı standart uygulamaları olarak tanımış, vizyonunu ve metodolojisini benimsemiştir. HYLYGHT-SpartaNova’nın dünya çapındaki platform ve ağının genişlemesi, atletlerin en verimli performansa ulaşmasına yardımcı olacak güncel normlara ulaşımını her geçen gün kolaylaştırmaktadır.

PT AKADEMİ
PT Akademi her yaştan elit ve amatör atletlere, hobi olarak aktif kişilere, müzisyenlere, dansçılara ve aktif olmak isteyen herkese hizmet eder. Yapılan spor veya aktivite ile ilgili yaralanmaların önlenmesini ve sağlıkta iyilik halinin devamlılığını sağlar, oluşan yaralanmaların ise tedavisini hızlandırır. PT Akademi uzman kadrosu, modern tıp, spor bilimleri, spor yaralanmaları, kas-iskelet sistemi yaralanmalarının teşhis, tedavi ve ortopedik rehabilitasyonu konusunda bilgi birikimine sahiptir. PT Akademi, kişiye özgü değerlendirme yapar, soru sorar, araştırır, raporlar, çözüm arar, öneride bulunur, açıklar, takip eder, derinlemesine ilgilenir, birebir uygular, uzmanlık alanı dışı konularda doğru yönlendirmeleri yapar.

PT Akademi ekibi ve iş ortaklarımız ile atletlere ve tüm bireylere bütüncül bir yaklaşımla yüksek performans ve sağlıklı bir yaşam sunmak ister ve bunun için süreç odaklı, derinlemesine ve detaycı çalışır. Bütüncül insan yaklaşımı prensibi ile yenilikçi, akılcı, ilkeli ve bilimsel yaklaşımları birleştirerek sportif fizyoterapi alanında lider bir kurum olmak ise birincil hedefidir.

Spor Fizyoterapisi, Manuelterapi, Sakatlanma Risk Analizi.

PT ADADEMİ ADRES:
Caddebostan Mahallesi, Hasan Ali Yücel Sk. 26/A, 34726 Kadıköy/İstanbul
Telefon:
0541 514 23 34

Asla Durma’ya destek ol : https://www.youtube.com/channel/UC_aTJV1Wrjd78tntlVIrhKQ/join

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir