Her yolda kullanılan bisiklet. Trek Checkpoint SL5 Gravel

Uzun veya kısa, yolda veya çakıl taşları üzerinde bir orman günü , harika vakit geçirmek istiyorsunuz. . Hem hızlı hem de rahat bir bisiklet istiyorsunuz ve çakılı araziler ve günlük maceralar için sonsuz taşıma seçenekleri istiyorsunuz. İşte Trek’İn Gravel modeli Checkpoint SL5 tam size göre.

Üzerindeki ISOSPEED teknolojisi ile her yolda size rahatlık sağlayacak ve Shimano GRX Vites seti ile sizi güvende hissettirecek bir makina.
Eğer hem toprak, çamurda sürmek hem de asfaltta rahatça uzun ve keyifli yolculuklar yapmak istiyorsanız bu model tam size göre.

Trek Checkpoint modeller: https://www.alatin.com.tr/kategori/checkpoint-1

Asla Durma’ya destek ol : https://www.youtube.com/channel/UC_aTJV1Wrjd78tntlVIrhKQ/join

En zayıf bölgelerim. Pt Akademi Risk analizi

Sezon öncesi Pt Akademi’de her sporcunun yapması gereken, zayıf ve yaralanmaya yatkın bölgelerinin tespit edilmesini sağlayan “Yaralanma Risk Analizini” yaptık. yaklaşık 1 Buçuk saat süren bu testte her bölgenin güçleri ölçülüyor. Aynı zamanda denge ve dayanıklılık için de bir dizi testler mevcut. Bunların sonucunda da sporcuya bir rapor sunuluyor.
Bu raporda zayıf ve yaralanmaya yatkın bölgeleri, bunları nasıl geliştireceğimize yönelik de bir dizi antrenman programı çıkıyor. Bu programda haraketler videolarla desteklendiğinden geri kalanını evde de yapabiliyorsunuz. Benim sağ kolumda büyük bir sorun çıktı. Meslek hastalığı diyelim. Detaylar videoda 🙂

Yaralanma Risk Analizi
Ghent Üniversitesi ve Vrije Universiteit Brussel (VUB) tarafından kurulan bir Belçika şirketi HYLYGHT-SpartaNova ile sporcunun yaralanmasının önlenmesi, rehabilitasyon protokollerinin takibi ve testlemesi, sporcuların eğitimi ve gelişimlerinin takip edilmesi ile ilgili mevcut en iyi kanıtları alarak ve bunları uzman uygulayıcılar için profesyonel bir çevrimiçi araç haline getirerek spor bilimini hayata geçiriyoruz.
Bilim ve saha içi uzman partnerleri sayesinde HYLYGHT-SpartaNova, güncel araştırmalardan ve testlemelerden gelen bilgileri sisteme entegre ediyor ve bu durum yazılımı sürekli olarak güncellemeye olanak sunuyor.
HYLYGHT-SpartaNova fizyoterapi ve spor tıbbında, her yaş ve düzeydeki atletin yaralanmalarının önlemesi, kanıta dayalı tarama-testleme ve performans gelişimin takip edilmesi üzerine inşa edilmiş yeni bir konsept sunuyor. Birçok ülkede artan sayıda HYLYGHT-SpartaNova kullanan profesyonel ve saha içi uzman, HYLYGHT-SpartaNova’yı standart uygulamaları olarak tanımış, vizyonunu ve metodolojisini benimsemiştir. HYLYGHT-SpartaNova’nın dünya çapındaki platform ve ağının genişlemesi, atletlerin en verimli performansa ulaşmasına yardımcı olacak güncel normlara ulaşımını her geçen gün kolaylaştırmaktadır.

PT AKADEMİ
PT Akademi her yaştan elit ve amatör atletlere, hobi olarak aktif kişilere, müzisyenlere, dansçılara ve aktif olmak isteyen herkese hizmet eder. Yapılan spor veya aktivite ile ilgili yaralanmaların önlenmesini ve sağlıkta iyilik halinin devamlılığını sağlar, oluşan yaralanmaların ise tedavisini hızlandırır. PT Akademi uzman kadrosu, modern tıp, spor bilimleri, spor yaralanmaları, kas-iskelet sistemi yaralanmalarının teşhis, tedavi ve ortopedik rehabilitasyonu konusunda bilgi birikimine sahiptir. PT Akademi, kişiye özgü değerlendirme yapar, soru sorar, araştırır, raporlar, çözüm arar, öneride bulunur, açıklar, takip eder, derinlemesine ilgilenir, birebir uygular, uzmanlık alanı dışı konularda doğru yönlendirmeleri yapar.

PT Akademi ekibi ve iş ortaklarımız ile atletlere ve tüm bireylere bütüncül bir yaklaşımla yüksek performans ve sağlıklı bir yaşam sunmak ister ve bunun için süreç odaklı, derinlemesine ve detaycı çalışır. Bütüncül insan yaklaşımı prensibi ile yenilikçi, akılcı, ilkeli ve bilimsel yaklaşımları birleştirerek sportif fizyoterapi alanında lider bir kurum olmak ise birincil hedefidir.

Spor Fizyoterapisi, Manuelterapi, Sakatlanma Risk Analizi.

PT ADADEMİ ADRES:
Caddebostan Mahallesi, Hasan Ali Yücel Sk. 26/A, 34726 Kadıköy/İstanbul
Telefon:
0541 514 23 34

Asla Durma’ya destek ol : https://www.youtube.com/channel/UC_aTJV1Wrjd78tntlVIrhKQ/join

Karavan Fuarında harika çözümler. Otel odası gibi karavanlar

2. Sİ yapılan Karavanist Fuarına bir bakayım dedim. Hedef yarışım için karavanla yolculuk etmeyi düşündüğümden birkaç malzeme bulurum gibi düşünmüştüm. Toyota standı yine gözbebegimd. tam fuardan ayrılırkende sürpriz konuk Sinan abi de geldi ve yine çok eğlendik.

https://www.karavanistfuari.com/

Asla Durma’ya destek ol : https://www.youtube.com/channel/UC_aTJV1Wrjd78tntlVIrhKQ/join

Tour of Antalya powered by AKRA 2022 için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor

Dört yıl önce hayata geçirilen ve özel sektör-devlet işbirliğinin Antalya’daki en güzel örneklerinden biri olan Tour of Antalya’nın dördüncüsü 10-13 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Yarış ile ilgili hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken bugün AKRA Hotel’de bir Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi. Antalya Valisi Ersin Yazıcı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Antalya İl Jandarma Komutanı Yavuz Özfidan, Antalya İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu’nun yanı sıra ilçe Kaymakamları, Belediyeler, STK temsilcileri, bürokratlar ve turizmciler katıldı.

Tour of Antalya Genel Direktörü Aydın Ayhan Güney ve Tour of Antalya Proje Direktörü A. Haluk Özsevim yarış hakkında toplantıya katılanları bilgilendirirken, Tour of Antalya Yarış Direktörü Mutlu Erçevik de etaplar hakkında konuştu.

Güney: “Etapları yarışımıza katılan takımların güçlerine göre belirliyoruz”

Aydın Ayhan Güney dördüncü kez gerçekleştirilecek olan yarışın bu sene daha zorlu olacağını belirterek, “Etapları yarışımıza katılan takımların güçlerine göre belirliyoruz. Bu nedenle bu sene etapları zorlaştırdık” dedi. A. Haluk Özsevim ise yarışın Antalya ve spor turizmine büyük katkı sağladığını belirterek hazırlıkların titizlikle devam ettiğini söyledi.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı da yarışın Antalya’nın tanıtımı için çok önemli olduğunu belirterek başarılı bir organizasyon olması için herkesin el birliği ile çalışması gerektiğini vurguladı. Konuşmaların ardından toplantıda soru ve öneriler masaya yatırıldı.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun yanı sıra ilçe belediyeleri ve Antalya merkezli kamu kurumlarının ve kuruluşların destek verdiği Tour of Antalya, 2022 yılında da Argeus Travel & Events ve Yedi İletişim tarafından, AKRA Hotels ana sponsorluğunda; Corendon Airlines, Fraport TAV Antalya Havalimanı, Touristica’nın co-sponsorluğunda ve birçok sponsorun desteği ile düzenlenecek. Tour of Antalya, 10-13 Şubat 2022 tarihleri arasında, dördüncü kez gerçekleştirilecek.

Her yıl belirlenen temalarıyla da fark yapan Tour of Antalya’nın 2022 yılı teması ise iklim değişiklikleri ve etkileri ile mücadele için acilen harekete geçmek adına ‘İklim Değişikliği’ olarak belirlendi.

Uluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) 2022 takviminde de yer alan ve 2.1 kategorisinde gerçekleştirilecek dev organizasyonun etap programı ise şu şekilde olacak:

10 Şubat 2022: Antalya – Antalya

11 Şubat 2022: Kemer – Antalya

12 Şubat 2022: Aspendos – Termessos

13 Şubat 2022: Side – Antalya

İSTANBUL (İHA)

Çamur içinde MTB sürmek. Lastik patladı, tamir ettik.

Belgrad Ormanının derinliklerine yağmurdan sonra girmek bolca kirlenmeyi gerektirir. Çok uzun zamandır bisiklete binerken bu kadar eğlenmemiştim. evet çamurlanmayan yerim kalmadı ama her şeye değdi. Dağ bisikletine binmenin tüm keyfini çamurda çıkarttık.

Sürüşün Strava Linki: https://www.strava.com/activities/6401980230
SÜRÜŞÜN GPX ROTASI: https://www.asladurma.com/rotalar/Belgrad_da_Mtb_g_n_.gpx

Survivor Şampiyonu Ogeday Girişken ile All Star muhabbeti ve Kürek sporu.

Ogeday Girişken. Eski Milli kürekçi. Dünyanın en zor sporlarından biri olan kürekte bir sürü başarıdan sonra 2017 yılında katıldığı Survivordan Şampiyonlukla ayrıldı. Şimdi de 2022 De yapılacak olan Survivor All Star’ın en iddalı isimlerinden biri. Ogeday ile biraz kürek ve bol bol da survivor konustuk. Adada nereye tuvaletlerini yapıyorlar.

Soğukta koşarken nasıl giyinmeliyiz? Soğukta koşmanın faydaları nedir?

Havalar soğudu ama biz antrenmanlara devam ediyoruz. “Kötü hava yoktur, yanlış malzeme vardır” mottosu ile malzeme seçimini neden ve nasıl yapmalıyız? İçlik giyerken neye dikkat etmemiz gerekir. Rüzgarlık seçerken neye dikkat etmemiz gerekir.

Hava durumu için: https://www.accuweather.com/

0:00 Sabah Antrenmanı
0:28 İçerik açıklama
2:20 Evden çekimi özlemişiz
2:43 Kışın neden koşmalıyız?
3:00 Hedef koy
3:38 Soğukta antrenmanın faydaları
5:30 Nasıl Giyinmeliyiz?

Ürünler:
İçlik /EXPLORE SEAMLESS HZ M : https://www.salomon.com.tr/explore-seamless-hz-m-gri-erkek-tops-lc1353000/
Şort /. XA TWINSKIN SHORT M https://www.salomon.com.tr/xa-twinskin-short-m-siyah-erkek-sort-lc1494800/
Yağmurluk: BONATTI TRAIL WP JKT M https://www.salomon.com.tr/bonatti-trail-wp-jkt-m-beyaz-erkek-mont-lc1614200/?integration_color_code=22872&integration_size=

Eldiven: AGILE WARM GLOVE U
https://www.salomon.com.tr/agile-warm-glove-u-yesil-lc1652100/

Bere: https://www.salomon.com.tr/active-beanie-mavi-lc1626200/
Tayt: https://www.salomon.com.tr/agile-warm-tight-m-siyah-erkek-tayt-l40360300/

Ayakkabı : https://www.salomon.com.tr/sonic-3-balance-siyah-erkek-road-running-l40924200/